BTK Akademi Nedir? BTK Akademi Yazılım Dersleri Nelerdir?

BTK Akademi'ye ilişkin bilgiler yer alıyor. BTK Akademi dersleri, python ve nasıl giriş yapılır bilgileri de yer alıyor.
Soner İŞBECER
Soner İŞBECER
41 ay önce
0
0
1108
BTK Akademi Nedir? BTK Akademi Yazılım Dersleri Nelerdir?
Son güncelleme:20 Aralık 2020 42:19

İçindekiler

BTK Akademi nedir? Bilgi teknolojileri hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler için açılmış bir öğretim platformudur. Programın en büyük faydalarından birisi ise online cv’nizin herkese açık paylaşılabilir olması. BTK Akademi eğitim platformunda aldığınız eğitimler sonrası mini sınavlara girerek o eğitim setinde sertifika alabiliyor ve cv’nizde (genellikle linkedin profilinde) bunu belirtebilirsiniz.

Eğitim seti gayet geniş ve ücretsiz olduğundan dolayı tercih edilmesinin yanı sıra sertifika kazanmanız buradaki eğitim setlerini youtube veya udemy gibi platformlarda bitireceğiniz eğitim setlerine göre öne çıkarıyor. Tabi ki bir eğitim setinde mutlaka olması gereken eğitim setinin kaliteli olmasıdır, her kurs için diyemeyiz ama kurslara sosyal medyada yetersiz veya tam anlaşılmıyor iması çok bulunuldu.

BTK Akademi eğitim platformunda sadece yazılımla alakalı dersler yok; “pazar analizleri”,”yöneticilik”,”stratejik düşünme”,”koçluk eğitimi” ve “ikna sırları” gibi kişisel gelişim ve iş hayatınıza ekstra gelişim sağlayacak kurslar da mevcut.

BTK AKADEMİ YAZILIM DERSLERİ

BTK Akademi yazılım dersleri olarak udemy veya özellikle youtube kadar öne çıkamamış olsa da “Python” dersi 100.000 kullanıcıyı geçmiş bulunuyor. 

Sizlere bu konudaki önerimiz şu olacaktır; gelişmek istediğiniz herhangi bir konuda kendinize yakın hissettiğiniz bir eğitmen ile eğitimi tamamlayın. (bunu youtube, udemy, btk akademi veya başka bir platformdan sağlayabilirsiniz.) Daha sonrasında ise BTK akademi ile dersin üzerinden geçip sertifikanızı alın. Yazılım alanında iş bulabilmek için linked.in profilinize bağlantılar eklemek sizin çok yararınıza olacaktır.

Linked.in profinize eğitimle alakalı bir serfikanız + eğitimle alakalı yapmış olduğunuz uygulamaları eklediğinizde iş bulma olanağınız önemli derecede artacaktır.

Ülkemiz için eğitimde bir devrim yaratır mı bilemeyiz ama bu tarz sitelerin içerik ve altyapı bakımından dahada geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Unutmayalım ki udemy gibi bir platformda Türk işidir ve Türkiye de destek görmemesinden ötürü Silikon Vadisi'ne transfer olmuş bir şirkettir. Bu tarz işlerin siyasal tarafına bakılmaksızın desteklenmesi ve gerçekten A kalite de olması gerekmektedir.

Umarız en kısa sürede “1 milyon yazılımcı” hedifini tamamlarız. 

BTK Akademi eğitim platformunu ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaşmayı Unutmayın!

İlginizi Çekebilir

İlk yorum bırakan siz olmak ister misiniz?