Yağmurdan Kaçış

Soner İŞBECER
12 ay önce
0
628
yagmurdan-kacis_278.png Son Güncelleme:26 Temmuz 2023 31:00

İçindekiler

Yağmurdan kaçış, düşünme ve strateji üretme becerisini geliştirmek üzere kurgulanmış bir eğitsel oyundur. Bu oyun aracılığıyla oyuncu farklı stratejiler kurma ve çözüm üretme becerisi kazanır.

Yağmurdan kaçış eğitsel oyununda” amaç meyveleri öfkeli yağmur bulutunun damlalarından korumaktır. Bulut bir hayli öfkelenmiş ve eğer sen gerekli önlemi almayı başaramazsan bu durumdan meyvelerde kötü etkilenecek.

Diğer eğitsel oyunlarda olduğu gibi, yağmurdan kaçış oynarken de oyunun zaman geçtikçe zorlaştığını fark ediyoruz. Bu demek oluyor ki “yağmurdan kaçış” eğitsel oyunu yalnızca strateji üretme ve düşünme becerisi değil zaman geçtikçe artan zorlukların karşısında nasıl durulacağını da öğretiyor.

Yağmurdan Kaçış Eğitsel Oyunu Nasıl Oynanır?:

Yağmurdan kaçış bulmaca esasına dayanan bir oyun. Meyvelerin yağmurdan korunması için kullanılabilir bir sistem var ve bizlerin bu sistemi çözmesi gerekiyor. Varil, kutu ve tekerlekler aracılığıyla hem meyveleri hareket ettiriyor hem de onların üzerini örterek öfkeli yağmur tanelerinden korunmalarını sağlıyoruz. Eğer meyveleri korumayı başaramazsak dolayısıyla yağmur tanelerine maruz kalırlarsa çürümek zorunda kalacaklar. Onların çürümesine engel olmak için yağmurdan kaçış planı oluşturmamız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

İlk yorum bırakan siz olmak ister misiniz?

SON EKLENENLER