Kodla Büyü Nedir? • Öğrenci Girişi • Kodla Büyü Cevapları

Devlet okullarının lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik uygulamalı kodlama eğitimi imkanı sunan Kodla Büyü hakkında bilgileri bu sayfadan öğrenebilirsiniz.
Soner İŞBECER
Soner İŞBECER
15 ay önce
0
0
2750
Kodla Büyü Nedir? • Öğrenci Girişi • Kodla Büyü Cevapları
Son güncelleme:11 Aralık 2022 20:27

İçindekiler

Devlet okullarının lise ve ortaokul öğrencilerilerine yönelik uygulamalı kodlama eğitimi (Python) imkanı sunan Kodla Büyü, çocuklarımıza kodlamayı öğretmek için yapılmış bir projedir. Projenin temel amacı, ortaokul ve lisedeki öğrencilerimize kodlama (Python) eğitimi vererek onları kodlamayı en hızlı ve en kolay şekilde öğrenmelerini sağlamaktır. Sistem öğrencilerin kendi sınıflarında eğitim almalarını desteklemektedir. Kodla Büyü şu anda sadece Türkiye'deki öğretmen ve öğrencilere hizmet vermektedir.

Kodla Büyü Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

Kodla Büyü projesi www.kodlabuyu.com isimli web sayfası üzerinden kullanıcılarını selamlıyor. Web sitesine giriş yaparak, "Kodla Büyü Öğretmen Kayıt Formu"nu doldurmanız gerekmektedir. Mail adresinize gönderilen maile tıklayarak onay verirsiniz. Onaylama işleminden sonra 3 gün içinde kayıt işleminiz tamamlanmış olur.

Kodla Büyü Sistemine Giriş Nereden Yapılır?

https://kodlabuyu.kodris.com/ adresinden sisteme giriş yapabilirsiniz.

Kodla Büyü Projesi Ücretli midir?

Kodla Büyü projesi Türkiye'de görev yapan öğretmenler; lise ve ortaokul seviyesindeki öğrenciler için ücretsizdir!

Kodla Büyü Eğitim İçerikleri nelerdir?

Kodla Büyü ile Python yazılım dili öğretilmektedir. Öğrenciler bu dili hem blok tabanlı hem de metin tabanlı bir şekilde öğrenebilmektedirler. 

Kodla Büyü üzerinde şu anda 300 adet sahne bulunmaktadır. Bu sahnelerin her birinde birbirinden değişik ve öğretici uygulama ekranları bulunmaktadır. 

Kodla Büyü eğitimleri üzerindeki eğitimler bir sene sürecek şekilde düzenlenmiş bir müfredata sahiptir. Böylelikle sene boyunca platformu düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kodla Büyü projesinin en güzel yanı da kodlama bilgisine sahip olmayan öğretmenlerin de bu sistemi kullanabilmesi. Sistem üzerinde öğretmenlere yönelik dokumanlar sayesinde "Temel Bilgisayar Bilgisine Sahip Öğretmenler" de bu sistemi kullanarak öğrencilerine kodlama eğitimi verebilirler.

Kodla Büyü Platformuna Öğrencilerimi Nasıl Kayıt Ederim?

Kodla büyü platformuna öğrencilerinizi kayıt edebilmek için öncelikle sınıf oluşturmanız gerekmektedir. Sınıf oluşturduktan sonra dilerseniz teker teker dilerseniz de toplu bir şekilde sınıfınıza öğrencilerinizi dahil edebiliyorsunuz. 

Öğrenciyim ve Şifremi Unuttum ne yapmalıyım?

Bu durumda Kodla Büyü projesinde sizi sınıfına dahil eden öğretmen ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.:)

Kodla Büyü Platformuna Tablet veya Telefon üzerinden giriş yapılabilir mi?

Kodla Büyü Platformu tablet üzerinden sorunsuz çalışmakta ancak cep telefonu ile tam olarak stabil çalışmamaktadır.

Kodla Büyü Platformu Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Kodla Büyü Facebook

Kodla Büyü Twitter

Kodla Büyü Instagram

Kodla Büyü Cevapları

Kodla Büyü, ücretsiz ve öğrencilere kodlamayı amaç edinmiş bir platformdur. Cevap anahtarı paylaşmanın bu güzel projenin amaçlarına balta vurmak olduğunu düşünüyorum.. 

Paylaşmayı Unutmayın!

İlginizi Çekebilir

İlk yorum bırakan siz olmak ister misiniz?