Avrupa Kod Haftası Codeweek Nedir - Codeweek Etkinlikleri

AB Kod Haftasıı yani Codeweek etkinkleri, hangi ülkelerde var, nasıl giriş yaparım öğrenmek isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.
Soner İŞBECER
Soner İŞBECER
5 ay önce
0
0
473
Avrupa Kod Haftası Codeweek Nedir - Codeweek Etkinlikleri
Son güncelleme:05 Ekim 2023 01:00

İçindekiler

Avrupa Birliği (AB) ve dünya genelinde kodlama farkındalığını arttırmayı amaçlayan CodeWeek, 2013 yılından bu yana düzenlenen bir etkinliktir. Her yıl Ekim ayının üçüncü haftası düzenlenen CodeWeek, 10 günlük bir süre boyunca dünya genelinde birçok etkinliğe ev sahipliği yapar. Bu etkinlikler, öğrenciler, öğretmenler, geliştiriciler, girişimciler ve her yaştan diğer kişilerin katılımıyla gerçekleştirilir. Etkinlikler; dijital okuryazarlık, düşünme becerileri, problem çözme ve yaratıcılık gibi becerilerin öğrenilmesi ve pekiştirilmesi için önemlidir.

CodeWeek'in Amacı Nedir?

CodeWeek'in asıl amacı, kodlama ve dijital okuryazarlığı yaymak ve herkesi bu becerilere yönlendirmek ve öğrenmesini sağlamaktır. CodeWeek bu hedefe ulaşmak için tasarlanmıştır.

CodeWeek'in Önemi

CodeWeek, katılımcılara çok sayıda fayda sağlar. Öğrenciler, dijital okuryazarlık, düşünme becerileri, problem çözme ve yaratıcılık gibi becerilerin farkına vararak gelecekteki işlerinde daha iyi hazırlanabilirler. Ayrıca, katılımcılar, STEM kariyerleri hakkında fikir edinebilirler ve dijital çağda etkin bir şekilde yer almak için gerekli olan becerileri öğrenebilirler.

CodeWeek'in Geçmişi

CodeWeek, 2013 yılında başlatıldı ve o zamandan bu yana hızla büyüdü. 2019 yılında, 80'den fazla ülkede 4 milyondan fazla katılımcıya ulaştı.

CodeWeek Etkinlikleri Nelerdir?

CodeWeek, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapar. Bu etkinlikler arasında kodlama etkinlikleri, seminerler, yarışmalar, hackathon'lar, kodlama atölyeleri, web seminerleri gibi birçok etkinlik yer alır. Etkinlikler, farklı yaş grupları ve tecrübe seviyelerine uygun olarak düzenlenir.

CodeWeek Etkinliği Nasıl Yapılır?

 

CodeWeek Bu Sene hangi Tarihler arasında yapılacak?

CodeWeek etkinlikleri bu sene 7-22 Ekim 2023 arasında düzenlenecek.

 

 

Paylaşmayı Unutmayın!

İlginizi Çekebilir

İlk yorum bırakan siz olmak ister misiniz?