Bekçi Köpeği Oyunu - Sınıf İçi Eğitsel Oyun

Bekçi Köpeği Oyunu
Soner İŞBECER
Soner İŞBECER
10 ay önce
0
0
486
Bekçi Köpeği Oyunu - Sınıf İçi Eğitsel Oyun
Son güncelleme:21 Temmuz 2023 09:00

İçindekiler

Sınıf içi eğitsel oyunlar çocuklara oldukça faydalıdır. Bu oyunlar sayesinde onların zihinsel gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Son derece eğlenceli ve gelişime katkı dolu bu oyunu oynaması ve öğretmesi son derece basittir. Çocuklara bu oyunu kolay bir şekilde öğretebilir ve onların daha eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bu oyun şu şekilde oynanır; Yere herhangi bir cisim, nesne konulur. Öğrencilerden birisi bekçi köpeği rolüne girer ve gözü kapalı bir şekilde yerdeki nesnenin yanında durur. Nesneye dokunması yasaktır. Diğer öğrencilerden bir kişi seçilir ve bu öğrenci o nesneyi bekçi köpeğine fark ettirmeden sessizce almaya çalışır. Eğer öğrenci bekçi köpeğine fark ettirmeden nesneyi bulunduğu noktadan alabilirse bir sonraki oyunda o bekçi köpeği olur. Eğer bekçi köpeği, arkadaşı nesneyi alırken fark ederse “ hav hav” diye ses çıkarır ve oyunda başka bir bekçi köpeği seçilir.

Son derece eğlenceli ve eğitsel bu oyun hem şiddet içermez hem de öğrencilerin güzel bir şekilde eğlenmelerini sağlar. Bu oyun ile zihinsel gelişimlere katkıda bulunabilirsiniz.

Paylaşmayı Unutmayın!

İlginizi Çekebilir

İlk yorum bırakan siz olmak ister misiniz?