10’a Tamamlama Oyunu

Soner İŞBECER
11 ay önce
0
481
10a-tamamlama-oyunu-sinif-ici-egitsel-oyun_293.png Son Güncelleme:26 Temmuz 2023 34:00

İçindekiler

10’a tamamlama oyunu hem eğitsel hem de eğlenceli bir yapıya sahip. Bu oyunda üzerinde sayıların yazılı olduğu toplar bulunuyor ve toplar birbirinden farklı renklerde. Burada amaç aynı renkteki iki veya daha fazla topun toplamını 10’a eşitlemek.

Oyunu kazanmak için hızlı düşünmeli ve aynı şekilde hızlıca uygulamalıyız. Bu yüzden 10’a tamamlama oyununun eğitsel bir statüde olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oyuncuya hem hızlı düşünce becerisi hem de düşündüğünü pratik bir şekilde uygulama becerisi kazandırıyor. İnsan her iki yeteneğe de aynı anda ihtiyaç duyar. Yalnızca birini kavramak yeterli değildir. Her ikisini de en iyi şekilde kavrayabilmek için 10’a tamamlama eğitsel oyununu oynayın.

Eğitsel oyunlar kendi içerisinde farklı türlere ayrılmıştır. Bu kategoride yer alan eğitsel oyunların zengin bir çeşitliliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitlilik çok olduğu için oyuncu hem sıkılmaz hem de birbirinden farklı birçok beceriyi kazanma imkânına sahip olur. Eğitsel oyun oynamak yalnızca beceri kazandırmakla kalmaz aynı zamanda kişinin bilgisayar başında eğlenceli vakit geçirmesini de sağlar.

İlginizi Çekebilir

İlk yorum bırakan siz olmak ister misiniz?

SON EKLENENLER